Dewocjonalia


Dewocjonalia są to artykuły, produkty kościelne i religijne. Kupuje się je w celu celebrowania wydarzenia kościelnego lub sakramentu świętego. Osoba świecka z reguły odwiedza sklep z dewocjonaliami przed przystąpieniem do sakramentu świętego przez siebie samego, bądź przez dziecko należące do jego rodziny. W zależności od celebrowanego święta potrzebne są inne artykuły kościelne.
Dewocjonalia do Chrztu Świętego
Pierwszym sakramentem jaki człowiek przyjmuje jest sakrament Chrztu Świętego. W celu przystąpienia do chrztu, niezbędny jest zakup dwóch elementów kościelnych, mowa o szatce białej oraz świecy. Kup bożonarodzeniowe szopki betlejemskie. W sklepie z dewocjonaliami można zakupić standardowe szatki wykończone w kolorystyce odpowiedniej dla chłopca i dziewczynki, bądź zamówić szatkę z indywidualnym nadrukiem. Na szatce można umieścić, poza znakami gołębicy lub krzyża, także imię dziecka i datę przyjęcia sakramentu.

Dewocjonalia do Pierwszej Komunii Świętej
Pierwsza Komunia Święta to pierwszy sakrament, do którego dziecko się samo przygotowuje. Na każdym etapie przygotowań konieczny jest zakup innego artykułu religijnego. Elementy niezbędne w trakcie przygotować do tego ważnego sakramentu to: różaniec, książeczka do nabożeństwa, łańcuszek z medalikiem z wizerunkiem Matki Boskiej lub z krzyżem, świeca. Dodatkowo w sklepie z dewocjonaliami można zakupić albę wraz z niezbędnymi akcesoriami.

Zobacz: ogrody Kraków.