Trendy płytek łazienkowych


Wybieranie płytek do projektu przebudowy łazienki nie jest już takie proste. Różnorodność projektu, kształtu, koloru i faktury jest tak duża, że ​​może to być przytłaczające. Kilka lat temu kładziono płytki w łazience głównie ze względu na ich walory użytkowe – odporność na wodę, trwałość i niskie koszty utrzymania, ale dziś ich estetyka jest równie ważna, jak ich funkcja. Ścianki działowe​ Poznań. Oto kilka nieoczywistych pomysłów wykończenia wnętrz:

Graficzne wzory płytek
Czy to na podłodze, czy na ścianie, jest to doskonały akcent w każdym pomieszczeniu! Czy to w delikatnych, subtelnych odcieniach, czy w odważnych kontrastowych kolorach oraz skomplikowanych wzorach – chwytają za serce.

Matowe wykończenie
To silny styl, który nie jest zbyt przytłaczający. Zaletą matowych płytek jest to, że nie widać na nich smug i zacieków, jak na płytki błyszczące. Dzięki temu idealnie nadają się na podłogę w łazience, gdyż niski połysk ułatwia ich pielęgnację.

Neutralne kolory i wyraziste dodatki
Aktualnie popularne są kolory neutralne, a zwłaszcza w odcieniach nude, takich jak szarości i kremy. W przypadku łazienek, które zazwyczaj są niewielkimi pomieszczeniami i wymagają nieco większej jasności, ta neutralność jest idealna, a z wyrazistymi dodatkami i akcentami, wysiłek jakim jest remont, zostaje wynagrodzony.

Polecane: membrana PCV.